Pärmid

 

Fermentis

Safale US-05

Ameerika ale tüüpi pärm, millega on võimalik teha tasakaalus õlut madala diatsetüüli tasemega ja väga puhta järelmaitsega. Jätab üldiselt hea vahu ja keskmise settimisega. Puhtama maitsega kui S-04.

Käärimistemperatuur: 12-25°C (ideaal: 15-20°C); keskmine käärimisaste: 81%

Safale S-04

Inglise ale tüüpi pärm. Kiire käärimisvõimega ja hea settimisega. Sobib väga paljudele õlletüüpidele.

Käärimistemperatuur: 12-25°C (ideaal:15-20°C, üle 20°C kääritades hakkab tootma estreid, mis ei ole mõne õllestiili juures soovitav); keskmine käärimisaste: 75%

Safbrew WB-06

Eripärm nisuõllede kääritamiseks. Käärimisel tekivad estrid ja fenoolid, mis on nisuõlledele tüüpilised. Selle pärmiga saab väga maitsekaid nisuõllesid kääritada ning pärm on madala settimisega.

Käärimistemperatuur: 12-25°C (ideaal: 18-24°C); keskmine käärimisaste 86%

Nelki meenutavate maitsete jaoks kääritada <22°C juures; banaanimaitsete jaoks >23°C

Saflager w-34/70

Weihenstephani tehasest Saksamaal, üks kuulsamaid laager-pärmi liike. Hea tasakaaluga lilleliste ja puuviljaste aroomide osas ning puhta maitsega, kergesti joodavate õllede pruulimiseks. Settib hästi.

Käärimistemperatuur: 9-22°C (ideaal: 12-15°C); keskmine käärimisaste 83%

Safbrew T-58

Eripärm Belgia õlledele omaste karakteristikutega, natuke vürtsikate ja pipraste maitsetega. Pärm settib hästi. Uuesti õlles pärmi segades moodustab pigem hägu, kui tükke.

Käärimistemperatuur: 12-25°C (ideaal: 15-20°C); keskmine käärimisaste 70%

Danstar

Nottingham

Inglismaalt pärit ale pärm. Kiire käärimise, hea settimise ja neutraalse maitsega. Sobib erinevate õllede pruulimiseks, kus pärmi maitsed on tagaplaanil. Talub kõrget alkoholitaset hästi.

Käärimistemperatuur: 14-21°C (sobib ka 12°C); kõrge käärimisaste.

American West

Ameerikast korjatud ale pärm. Kiire käärimise, hea settimise ja neutraalse maitsega.

Temperatuurid: traditsioonilised ale temperatuurid (st 15-20°C).

Belle Saison

Belgiast korjatud Saison tüüpi õllede jaoks. Aroom on lilleline, vürtsikas, puuviljane ja täis estreid. Madala settimisega.

Käärimistemperatuur: ale temperatuurid (15-20°C); käärimise ajal ei jahutata, võib lasta ka kõrgemale minna.

Lalvin

Champagne ec-1118

Šampuse pärm. Väga hea käärimisvõime ja alkoholitaluvusega. Suhteliselt neutraalse maitse ja aroomiga. Sobib seisma jäänud käärituste puhul kasutamiseks ning väga kangete õllede tegemisel.

Käärimistemperatuur: 10-30°C

White Labs

WLP001 California Ale Yeast

Neutraalse maitseprofiili ning kiire käärimisvõimekusega universaalne ale pärm. Hea ja lihtne valik paljude õlletüüpide pruulimiseks. Rõhutab humala maitset ja aroomi, olles seetõttu väga populaarne APA ja IPA pärm. Settib hästi. Optimaalne käärimistemperatuur 20-23°C. Käärimisaste 73-80%.

WLP007 Dry English Ale Yeast

Puhta maitsega Inglise ale pärm. Käärimine kulgeb kiiresti ja pärm settib väga hästi. Jätab õllesse minimaalselt jääksuhkruid, sobides suurema alkoholisisaldusega ale tüüpi õllede, Imperial Stoutide ja Porterite tegemiseks. Optimaalne käärimistemperatuur 18-21°C. Käärimisaste 70-80%.

WLP028 Edinburgh Scottish Ale Yeast

Väga mitmekesine pärm, võimaldab pruulida nii šoti stiilis kompleksseid ning täidlasi õllesid, kui ka  paljusid teisi linnasekeskseid õlletüüpe. Mõõdukalt puuviljase maitse ja aroomiga. Toob esile magusad ja karamellised linnasenoodid, kuid ei varjuta ka humalanüansse. Optimaalne käärimistemperatuur 18-21°C. Käärimisaste 70-75%.

WLP029 German Ale/Kolsch Yeast           

Väikesest Kölni pruulikojast korjatud pärm on ideaalne valik kergete heledate Saksa õllede nagu Kolsch, Blond ja nisuõlled pruulimiseks. Häid tulemusi on saadud ka tumedate Altbier tüüpi õlledega. Sarnaselt WLP001’le rõhutab humala aroomi ja maitset, ei käärita siiski kõiki virdes olevaid suhkruid, jättes õllele kergelt magusa järelmaitse.  Käärimisprotsessi käigus tekkiv väävlilõhn kaob mõne nädalaga, andes tulemuseks puhta, laagrile sarnaneva õlle.

Optimaalne käärimistemperatuur 18-21°C (ei kääri hästi alla 17°C ). Käärimisaste 72-78%.

WLP090 San Diego Super Yeast

Kõrge alkoholitaluvusega tõhus pärm, mis sobib paljude erinevate õlletüüpide tegemiseks. Ülikiire käärimisvõimekus.

Käärimisaste 76-83%.

Pärm on puhta maitsega ning settib hästi. Optimaalne käärimistemperatuur 18-20°C.

WLP300 Hefeweizen Ale Yeast

Kuulsast Weihenstephan pruulikojast pärit pärm, mida kasutatakse traditsiooniliste Saksa nisuõllede pruulimiseks. Käärimisel tekib nisuõlledele iseloomulik banaani ja nelgi aroom ning hägune välimus.

Optimaalne käritamistemperatuur 20-22°C. Kõrgematel temperatuuridel (22°C +) tekib rohkem banaanimaitselisi estreid,  madalamatel kui 20°C aga nelgimaitsed meenutavaid fenoole.

Käärimisaste 72-76%.

WLP400 Belgian Wit Ale Yeast        

Algupärane Belgia nisuõlle (Witbier) pärm, mis on tänaseni Hoegaardeni pruulikojas kasutusel. Kergelt hapuka ja fenoolise maitse ja aroomiga.

Optimaalne käärimistemperatuur 19-23°C. Käärimisaste 74-78%.

WLP500 Trappist Ale Yeast

Chimay trappistõlle pärm. Annab puuviljaste varjunditega küllusliku õlle, mille aroomis on tunda kuivatatud ploome, rosinaid, datleid ja viigimarju. Sobilikud õlletüübid: Belgia ale’d, Dubbel,Tripel, Quadrupel.

Optimaalne käärimistemperatuur 18-22°C, madalamatel temperatuuridel kääritamine tekitab vähem puuviljaseid maitseid.

Käärimisaste 75-80%.

WLP565 Belgian Saison Ale Yeast

Klassikaline Saison pärm Valloonia piirkonnast. Piprane ja vürtsikas, natuke magusa järelmaitsega.

Optimaalne käärimistemperatuur 20-24°C Käärimisaste 65-75%.

WLP830 German Lager Yeast    

Üks maailma enimkasutatavaid laagriõlle pärme. Suurepärane valik kõikide Saksa laagrite, Pilsnerite, Oktoberfestide ja Märzen õllede pruulimiseks. Maitse jääb linnaseline ja puhas.

Optimaalne käärimistemperatuur 10-13°C.

Käärimisaste 74-79%.

WLP099 Super High Gravity Ale Yeast

Väga kangete õllede tegemiseks mõeldud pärm. Talub alkoholi kuni 25% vol. Alkoholisisalduse kasvades toodab rohkem puuviljaseid maitseid. Optimaalne käärimistemperatuur 18-21°C.

Käärimisaste ˃80%.

WLP650 Brettanomyces Bruxellensis   

Keskmise maitseintensiivsusega brettanomyces pärm. Sobilik belgia stiilis Lambic tüüpi hapuõllede  tegemiseks. Kasutatakse peamiselt pudelis järelkääritamiseks, kuid eelnevalt pärmi kasvatades sobib ka primaarseks kääritamiseks. Toimib efektiivsemalt kõrgematel temperatuuridel (21-30°C). Tüüpiline breti hapukus tekib 1-2 kuu möödudes.

WLP677 Lactobacillus Delbrueckii     

Piimhappe bakter annab õllele mõõduka happelisuse ja kuiva järelmaitse, mis on omased lambic tüüpi õlledele ning Berliner Weiss nisuõllele.  Suhteliselt kõrge alkoholitaluvusega. Optimaalne käärimistemperatuur 20-22°C.